(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
  “Katkı Sektörünün ulusal ve uluslararası alanda büyümesini sürdürmesi amacıyla, üyesi olduğumuz Avrupa Beton Katkıcıları Federasyonu (EFCA) ile birlikte yapılan çalışmaların daha ileriye taşınması Başkanımızın gündeminde ilk sırada yer alıyor.  
 

KÜB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Seven, 28 kasımda Brüksel’deyapılan EFCA Genel Kurul Toplantısına katıldı. Aynı gün gerçekleştirilen, EFCA nın ev sahipliğini yaptığı, “Sürdürülebilir beton için katkıların çevresel faydaları “ konulu çalıştaya, Dernek Başkanımız Suat SEVEN nin beraberinde, ERMCOAvrupa Beton Birliği ve THBB Türkiye Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık ve THBB Genel Sekreteri Aslı ÖZBORA TARHAN katılım sağladılar.Çalıştay da Beton Katkıları Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi ve Sürdürülebilirlik konularına da değinildi.

 

EFCA Hakkında: Merkezi Brüksel’de bulunan ve 1984 yılında kurulmuş olan EFCA (EuropeanFederation of ConcreteAdmixtureAssociations) Avrupa Beton Katkı Üreticileri Federasyonu, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 11 Ülke üyesitoplamda 80'den fazla üreticiyi temsil etmektedir, Beton Katkı sektöründeki en büyük uluslararası kuruluştur. Avrupa’daki katkı satışlarının% 80’inden fazlasını sağlar. Bünyesinde bulunan çeşitli komiteler (Çevre ve Teknik Komitesi vb.) aracılığıyla etkinliklerini yürütmektedir. Derneğimiz, 2008 yılından bu yana EFCA bünyesinde yapılan, Genel Kurul, Yönetim Kurulu Toplantısı,Çevre Komite Toplantıları ve Teknik Komite Toplantılarına katılım sağlayarak Ülkemizi temsil etmektedir.

 

EFCA Avrupa beton katkı endüstrisinin sesi olarak Yetkili makamlarla, kurumlarla, kuruluşlarla uluslararası düzeyde iletişim halindedir.Sektörün, Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, CEN ve Avrupa Mevzuatı, Avrupa Standartlarının Uyumlaştırılması ve belgelendirme gibi konularda görüşlerini ilgili diğer Gruplara iletir. Teknik şartnamelerin oluşturulmasında görev alır, iyileştirilmesi yönünde çalışmalar yapar. Betonun tercih edilen öncü yapı malzemesi olarak kullanılmasının teşvik edilmesi amacıyla, beton, bileşen ve arz alanındaki diğer Avrupa kuruluşları ile yakın çalışmaktadır.

 

   


 
       
         
         
         
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: