(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
 
  KATKI ENDEKSİ, YILIN EN DÜŞÜK DEĞERİNİ ARALIK AYINDA GÖRDÜ
 

 

Faaliyet ve Beklenti Endeksleri aralık ayında düşüş kaydetmiş ve yılın en düşük endeks değerini oluşturmuştur.  Her iki endeksin değerine bağlı Katkı endeksindeki düşüş, inşaat faaliyetlerinin oldukça azaldığını bize söylemektedir. Beklenti endeksinin yılın en düşük değerini alması, yakın dönemde inşaat faaliyetlerinde bir hareketliliğin beklenmediğini net bir şekilde ortaya koymaktadır.

 

2018 yılının ilk çeyreğinde inşaat ve onunla bağlantılı olarak inşaata girdi sağlayan sektörlerde işler yolunda iken nisan ayından itibaren süreç tersine dönmüştür. Beton katkı sektörünün girdi sağladığı hazır beton sektöründeki daralmaya bağlı olarak sektörümüzün de satışları 2018 yılında kısmi daralma göstermiştir. Öngörülerimiz, 2019 yılının en azından ilk yarısında inşaat faaliyetlerinin istenilen düzeye ulaşamayacağı, buna bağlı olarak inşaata girdi temin eden sektörlerde faaliyetlerin yavaş bir tempoda devam edeceği yönündedir. 

  

KATKI ENDEKSİ: Katkı Üreticileri Birliği üye firmalar ile gerçekleştirilen anket çalışması neticesinde 3 farklı endeks üzerinden, sektörümüzün aylık bazda nabzını ölçerek, firmalarımızın faaliyetleri ve önümüzdeki döneme ilişkin beklentileri ortaya koymaktadır.

       
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: