(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
   
     
  Türkiye Katkı Üreticileri Birliği’nin (KÜB) 20. Yıl davetinde sektörün önde gelen profesyonelleri bir araya geldi.  
 

Türkiye’nin ilk ve tek Kimyasal Katkı Maddeleri üreticileri derneği KÜB, 20. Yılını paydaşları ile birlikte 15. Kasım da Kalamış Wyndham Otelde düzenledikleri etkinliklerle kutladı. KÜB Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Emrah ERTİN, davette yaptığı açılış konuşmasında, beton üretiminde tüm dünyada önemli bir paya sahip olan Türkiye’nin, beton katkılarında da EFCA (Avrupa Katkı Üreticileri Federasyonu) üyesi ülkelerin toplam üretiminin %45’ini tek başına gerçekleştirdiğini ifade etti.

 

ERTİN; betonun dünyada insan tarafından üretilen en yaygın malzeme olduğuna dikkat çekerek, dünya nüfusu arttıkça insanların gıda, enerji, toprak ve su ihtiyacının arttığını, bunun da beraberinde daha fazla inşaat ihtiyacı doğurduğunu belirtti. Günümüzde son teknoloji ile üretilen yeni nesil beton katkıları kullanımı ile ise, inşaatların çevreye olan etkilerinin gün geçtikçe azalmaya başladığını ifade eden Emrah ERTİN, modern zamanda betonun artık; düşük su/çimento oranına sahip, daha kuvvetli, dayanıklı ve daha ekolojik bir ürün haline gelerek içerisinde daha fazla geri kazanılmış malzeme olacağını söyledi.


Emrah Ertin’in açılış konuşmasının ardından kurucu üyeler ile önceki dönem yönetim kurulu başkanlarına (Murat Belen, Nizamettin Günel, Nihat Girit, İzzet Kamil Kapucuoğlu, Kazım Yaşar Levent ve Merhum Volkan Ardaç adına Emre Ardaç, Cüneyt Dayıcıoğlu, Buket Tolun ve Bora Yıldırım) teşekkür plaketleri takdim edildi.


 
   
         
         
         
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: