(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
  Beton ve Harç Kimyasal Katkı Maddeleri Üreticileri Derneği ( KÜB) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Suat SEVEN Seçildi.  
 

Beton ve Harç Kimyasal Katkı Maddeleri Üreticileri Derneği, Olağan Üstü Seçimli Genel Kurul ile yeni Yönetim Kurulu’nu seçti. Seçim sonrası KÜB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, BASF Türk Kimya Yapı Kimyasalları Ülke Müdürü Suat Seven seçilmiştir ve iki yıldır KÜB Başkanlığı’nı yürüten Emrah Ertin’den görevi devralmıştır.

 

 

 

Önümüzdeki süreçte katkı sektörüne liderlik edecek olan Suat SEVEN' in ajandasında, Katkı Sektörü’nün gerek ülkemiz gerekse uluslararası alanda büyümesini sürdürmesi amacıyla, KÜB’ün üyesi olduğu Avrupa Beton Katkıcıları Federasyonu (EFCA) ile birlikte yapılan çalışmaların daha ileriye taşınması ilk sırada yer alıyor.

 

2017 yılı Avrupa verilerine göre, hacimsel olarak 1.3 milyon ton mertebesinde olan beton katkı pazarında en büyük pay, 600bin ton ile Türkiye’nin dir.  

 

Katkı Üreticileri Birliği (KÜB) ise, Türkiye pazarının yaklaşık yüzde %78 hacmine sahip üretici firmaları çatısı altında toplayarak, önemli bir temsil gücüne sahiptir.

Derneğin üyeleri; BASF Türk Kimya, CHRYSO-Kat Katkı Malzemeleri, DRACO Yapı Kimyasalları, FOSROC IDEA Yapı Kimyasalları, İKSA Beton Katkıları, MAPEI Yapı Kimyasalları, POLİSAN Kimya, SİKA Yapı Kimyasalları’ dır.KÜB HAKKINDA:

 

Beton ve Harç Kimyasal Katkı Maddeleri Üreticileri Derneği (Kısa Adı: Katkı Üreticileri Birliği KÜB); Beton, Harç ve çimento Kimyasal Katkı Maddeleri Üreticileri arasındaki koordinasyonu gerçekleştirmek, sektörün gelişimini sağlamak, kimyasal katkı maddelerinin uluslararası kalite ölçülerine ve standartlarına uyumlu üretimini desteklemek amacı ile 1998 yılında kuruldu.

 

İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), YÜF (Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu) ve EFCA (Avrupa Beton Katkıcıları Federasyonu) kuruluşlarına üyeliğinin yanında, inşaat ve beton sektörünün diğer paydaş kuruluşları ve dernekleriyle de aktif bir birliktelik yürütmektedir.

 

Katkı üreticileri Birliği üyesi, Türkiye’nin önde gelen Beton KatkıÜreticisi 8 firma, pazarın yüzde 78'ine hâkim durumdadır.

 

Üyeleri arasında ise BASF Türk Kimya, CHRYSO-Kat Katkı Malzemeleri, DRACO Yapı Kimyasalları, FOSROC IDEA Yapı Kimyasalları, İKSA Beton Katkıları, POLİSAN Kimya, SİKA Yapı Kimyasalları, MAPEI Yapı Kimyasalları bulunmaktadır.

 

www.kub.org.tr- Telefon:0 216 456 43 24 - info@kub.org.tr


 
         
         
         
         
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: