(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
  ÖN SÖZ  
 

 

İnşaat, Hazır Beton ve Çimento Endüstrisinin Saygı Değer Temsilcileri,

 

Sizleri, Kimyasal Katkı Üreticileri Birliği (KÜB) Derneğimizin, elektronik ortamda hazırlanan ilk e-bülten açılış yazısında saygıyla selamlıyorum.

Dijital dönüşüm çağında, KÜB olarak bizler de elektronik ortamı ve sosyal medyayı daha etkin kullanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda bültenlerimizi elektronik ortamda yayınlamak üzere organize olduk. Umarım içeriğini ve seçtiğimiz konuları ilgi çekici bulursunuz.

 

İki ayda bir yayınlayacağımız e-bültenimizde, bizden haberlerin yanı sıra, KÜB Teknik Komitesi’nin hazırlayacağı, kimyasal katkı teknolojisinin beton ve çimento endüstrisindeki uygulamalarını ve inovasyonlarını sizlerle paylaşacağız. Bu ay paylaştığımız ilk bültenimizin konuları: ‘‘Kimyasal Katkıların Beton Yol İmalatında Kullanımı’ ve ‘Kumaş Beton’.

 

Beton uygulamalarında her geçen gün kullanımı artan ve beton karışımının önemli ve etkin bir parçası haline gelen fiberler (çelik ve polipropilen bazlı lifler) KÜB’ün gündemine ve faaliyet alanına Yönetim Kurulumuzun kararı ile alındı. Bundan sonra, hazır beton, çimento, harç ve püskürtme beton imalat ve uygulamalarında kimyasal katkıların yanı sıra fiberlerin kullanılması ve kullanım alanlarının yaygınlaştırılması üzerine dernek olarak duracağız.

 

Bununla beraber yeni bir çalışmamız da ‘Kimyasal Katkı Sektörü Faaliyet ve Beklenti Endeksi’ni oluşturmak. Bütün üye firmalarımızın iştirak ettiği bu çalışmada sektörümüzün aylık bazda nabzını ölçerek, gelecek döneme yönelik tahminler oluşturuyoruz. Katkı Endeksi çalışmalarının neticelerini değerlendirdiğimizde, sektörün önümüzdeki çeyrekte hacimsel ve niceliksel olarak düşüşler yaşayacağı yönünde ortak bir beklentinin oluştuğu sonucuna vardık. Ayrıca tahsilat ve ödemeler noktasında da henüz bir düzelme öngöremiyoruz.

 

İnşaat, Beton ve Çimento Sektörlerinde gelecek dönemler için niceliksel olmasa da niteliksel yönlerden (kalite sürekliliği ve kontrolünün sağlanması, bu doğrultuda teknoloji kullanımının yaygınlaşması, etik kurallara uygun rekabet ortamının oluşturulması, genel olarak sektörün karlılık oranlarında artış ve tahsilatlarda düzelme) somut ve sürdürülebilir düzelmeler olmasını ümit ediyoruz. Bu doğrultuda KÜB yönetimi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğimizi beyan ediyoruz. Sizleri tekrar saygı ile selamlarken, sağlıklı, huzurlu, işlerinizde başarılı ve kazançlı bir yaz dönemi geçirmenizi diliyorum.

 

  EMRAH ERTİN

KÜB Yönetim Kurulu Başkanı

 
   
     
 
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: