(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
  Kanvas Beton nedir?  
 

 

Kanvas Beton, geosentetik çimentolu kompozit hasırı olarak adlandırılan ve devrim niteliğinde olan yapı malzemelerinin yeni bir sınıfıdır.Hidratasyon sürecinde sertleşerek ince, dayanıklı, su geçirmez ve yangına dayanıklı bir tabaka oluşturan esnek, beton emdirilmiş kumaştır.Kanvas beton herhangi bir tesis veya üretim ekipmanı gerektirmez, yalnızca su eklenmesiyle birlikte kullanıma hazır hale gelir.

 

KanvasBeton, özel olarak formüle edilmiş kuru beton karışımını içeren 3 boyutlu bir fiber matristen oluşur.Kanvas betonun bir yüzeyinde yer alan PVC betonun tamamen su geçirmez hale gelmesini sağlar. Püskürtme veya su içerisine daldırılması yoluyla hidrate olunması sağlanır. Prizini aldığında, yapıda bulunan fiberler betonun güçlenmesini sağlar ve çatlak yayılmasını engeller.

     

Nerelerde kullanılır?

Kanal kaplaması, eğim koruması, toprak kaplaması, iyileştirme çalışmaları, drenaj koruması, maden havalandırma duvarları,gabion kaplama ve boru kaplaması gibi alanlarda kullanımı uygundur. Kullanıldığı ana sektörler ise sivil altyapı sektörü (yol ve demiryolları), madencilik sektörü ve tarım sektörüdür:

 

 

 Avantajları nedir?
Konvansiyonel betonlara göre çok daha hızlı uygulanabilir. Gerekli bileşimler önceden karıştırılmış olduğundan ekstra karışım gerekmez ve kullanımı kolaydır. Konvansiyonel betonlara göre daha düşük proje maliyetleri sunar bu nedenle daha ekonomiktir. Konvansiyonel betonlara göre %95’e varan daha az malzeme kullanımı nedeniyle daha düşük kütleli ve düşük karbon teknolojisine sahip çevre dostu bir üründür.

          

 
           
 

 

 

 
  Kaynak:        
 

Referans= www.concretecanvas.com

   
           
HyperLink
   
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: