(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
     
  KÜB “ULUSLARARASI YAPILARDA KİMYASAL KATKILAR
V. SEMPOZYUMU VE SERGİSİ” ANA SPONSORU
 
 

19-20 Ekim 2017 tarihinde Ankara TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk salonunda TMMOB İnşaat Mühendisleri ve Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubeleri tarafından düzenlenen “Uluslararası Yapılarda Kimyasal Katkılar V. Sempozyumu”nun ana sponsorluğunu Katkı Üreticileri Birliği olarak üslendik.

KÜB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Emrah ERTİN Sempozyumun açılışında yaptığı konuşmasında; Sektörde etik değerlerin önemine vurgu yaparken, derneğimize üye olmak isteyen firmaların KÜB Etik Taahhütnamesine imza atması gerekliliğini ifade etti.

Sempozyum, betonarme yapılarda yaygın olarak kullanılan ve her geçen gün kullanımı artacağı düşünülen kimyasal katkılar ile ilgili kişi, kurum ve kuruluşları bir araya getirerek sektördeki gelişmelerin tanıtıldığı, sorunların tartışıldığı bir ortam oluşturulması ve kimyasal katkıların daha bilinçli olarak kullanımının sağlanması amacı ile gerçekleştirildi.

2017 yılında beşincisi düzenlenen Yapılarda Kimyasal Katkılar Sempozyumu ve Sergisi’ de kamu ve özel sektörden toplam 231 katılımcı yer aldı.

Sempozyumda, Katkı Üreticileri Birliği Teknik Komite üyelerinin sunumları yer aldı. Ayrıca sempozyum için hazırlanan Bildiriler Kitabında 3 adet makale ile yer aldık.

 

Üyemiz, FOSROC-İDEA Yapı Kimyasalları A.Ş den KÜB Teknik Komite Temsilcisi Sn Uğur Erşen ŞENBİL’ in konusundaki sunumukatılımcılardan beğeni topladı.

ŞENBİL’in Sempozyum Bildiriler Kitabında yayınlanan “FT-IR Spektroskopisinin Kantitatif Değişimlere Karşı Duyarlılığının İncelenmesi” konulu makalesinin özet bölümünde testin önemine vurgu yapmıştır.

 

 

İKSA Yapı Kimyasalları A.Ş KÜB Teknik Komite Temsilcisi Sn Alev ÇANKAYALI  “Sürdürülebilir Yapılar İçinBeton Katkılarında Çevresel Ürün Beyanları”sunumu ile sempozyum katılımcılarına yenilikçi bilgiler aktarmıştır.

Çevresel ürün beyanlarının önemini vurgulayan ÇANKAYA’ lının yazısı Bildiriler Kitabında yer almıştır.

Bildiriler Kitabı Özet Bölümden:

Yapılar doğal kaynakların tüketilmesine ve çevre kirliliğine sebep olduklarından, bu olumsuz etkilerin en aza indirgenmesi ve sürdürülebilir yapılar yapılması zorunlu hale gelmiştir.  Avrupa’da ürün bazında çevresel ürün göstergelerinin hesaplanması bir takım standartlara göre tanımlanmış ve Çevresel Ürün Beyanı belgelerinin bilgilendirme amaçlı kullanılması sağlanmıştır. Yapı malzemelerinde doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı gerekliliği Çevresel Ürün Beyanı belgeleri ile yerine getirilebilmektedir. Bu bildiride beton kimyasal katkıları için Çevresel Ürün Beyanları mevzuat, ilgili standartlar ve içerik bakımından incelenecektir.

 

 
 
     
     
     
 
     
     
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: